Diagnostika

Elektroneiromiogrāfija (EMG)

Speciālistu saraksts

XXI gadsimtā daudzu saslimšanu diagnostika ir grūti iedomājama bez EMG un neirogrāfijas. Šī izmeklēšanas metode ir droša, precīza un spēj sniegt tādu informāciju par cilvēka muskuļu un nervu šūnu stāvokli, kādu nevar iegūt ne ar vienu citu modernu izmeklēšanas metodi. EMG un neirogrāfija palīdz neirologiem un citu specialitāšu ārstiem noskaidrot diagnozi gadījumos, ja slimības galvenās izpausmes ir sāpes, nejūtīgums, tirpšana vai vājums vienā vai vairākās ķermeņa daļās.

Latvijā ir ļoti maz ārstu EMG-speciālistu, un tādēļ izmeklējums ir pieejams tikai dažās medicīniskās iestādēs. Līdz šim Zemgales iedzīvotāji bija spiesti mērot tālo ceļu līdz Rīgai un gaidīja līdz pat pusgadam rindā, lai veiktu EMG. Vecā gada gājuma pacientiem, kā arī cilvēkiem ar pārvietošanas traucējumiem, reizēm, šādi apstākļi bija kā nepārvarams šķērslis diagnozes precizēšanai un vajadzīgās ārstēšanas uzsākšanai. Tas laiks ir beidzies!

Jelgavas poliklīnika ir ieguldījusi gandrīz 20 tūkstošus latu aparatūras iegādē un sava metodes speciālista apmācībā, un tagad EMG ir arī Jelgavā! Plānojam nodrošināt šī izmeklējuma pieejamību visiem Zemgales iedzīvotājiem, un jau janvārī EMG kabinets strādās 3 reizes nedēļā. Tuvākajā laikā ceram uzsākt arī pacientu pieņemšanu Valsts apmaksāto veselības pakalpojumu programmas ietvaros, kolīdz tiks saņemts attiecīgs finansējums. Patreiz EMG veicam kā maksas pakalpojumu, un mūsu izmeklējuma cenas ir pielīdzinātas citu Latvijas EMG kabinetu izcenojumam.

Ja Jums vai Jūsu tuviniekam ir sāpes, nejūtīgums, tirpšana vai vājums kādā ķermeņa daļā – prasiet par EMG savam ģimenes ārstam vai neirologam. Varbūt tieši šis izmeklējums būs pirmais solis veselības problēmu atrisināšanā!